Zima w mieście. Jak aktywnie spędzić ten czas w centrum Krakowa?

Niskie temperatury i opady sprawiają, że zimą najchętniej zaszylibyśmy się w domowym zaciszu. Zimowy Kraków ma jednak tyle do zaoferowania, że byłaby to wielka strata! Co więcej, aby skorzystać z większości atrakcji wcale nie trzeba opuszczać centrum miasta. Oto nasze propozycje zimowych aktywności dla mieszkańców i przyszłych mieszkańców Wiślanych Tarasów, a także wszystkich krakowian.

Święta, święta… i po świętach

Jednak świąteczny klimat będzie się utrzymywał w grodzie Kraka jeszcze długo. Co roku, aż do lutego, miasto zachwyca unikalnymi kompozycjami świątecznych ozdób. Najciekawiej oczywiście prezentuje się Rynek Główny i okalające go ulice. Po świętach wciąż można podziwiać także słynne krakowskie szopki, wpisane w tym roku na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Polecamy też wybrać się na wycieczkę do zabytkowych kościołów i obejrzeć również tamtejsze szopki. Taka wyprawa to z pewnością doskonały pomysł na spędzenie zimowego popołudnia z całą rodziną.

Zimowe szaleństwo na łyżwach

I to nie byle gdzie, bo na łące w samym sercu miasta. Tak, krakowskie Błonia zimą przekształcają się w ogromne lodowisko. To prawdopodobnie największy tego typu obiekt w Polsce i świetna okazja do spalenia kalorii nagromadzonych podczas świąt! W Krakowie działa oczywiście również szereg innych lodowisk. Mieszkańcy Wiślanych Tarasów najbliżej mają do lodowiska Cracovii – to zaledwie niecałe 20 minut spacerem.

Wizyty w muzeach

Cóż, w Krakowie można odbywać je praktycznie co tydzień, a lista muzeów i tak nie będzie się kończyć… Warto zacząć od spaceru wzdłuż Bulwarów Wiślanych i zawędrować do Zamku Królewskiego na Wawelu, w którym na odwiedzających czeka wiele interesujących wystaw. Godne uwagi, o każdej porze roku, są także podziemia Rynku, które pozwalają z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na najstarszą dzielnicę Krakowa. Nieopodal znajduje się Muzeum Książąt Czartoryskich, w którym można zobaczyć między innymi Damę z Gronostajem. Zawsze dobrym pomysłem jest również wycieczka do Muzeum Narodowego oraz  Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Jeżeli doskonale znasz już wspomniane obiekty, proponujemy Ci odwiedzenie nieco mniej popularnych muzeów. Może to być niedawno otwarte muzeum figur woskowych (Polonia Wax Museum) lub Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha mieszczące się naprzeciw Wawelu.

Spacery

Spacery wzdłuż ośnieżonych krakowskich uliczek to czysta przyjemność. Nie warto jednak ograniczać się tylko do rejonu Starego Miasta – polecamy nieco z niego zboczyć, ale niekoniecznie daleko. Zimowy spacer wzdłuż Plant okalających rynek z całą pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Tak samo zresztą jak ten brzegiem Wisły. Kraków to miasto wielu parków, które warto odwiedzić zimą. Na uwagę zasługuje szczególnie Park Bednarskiego, Park Jordana oraz Park Lotników Polskich.

Kazimierz, czyli przepis na romantyczny wieczór lub zabawę do rana

Wypad na łyżwy lub spacer to nie jedyne sposoby, aby rozgrzać się w chłodny, zimowy wieczór. Świetnym pomysłem będzie również zawędrowanie na Kazimierz i wypicie kubka grzanego wina lub gorącej herbaty. Urokliwych knajpek jest tam co niemiara! Można w nich spędzić niezapomniane chwile we dwoje lub spotkać się w nieco większym gronie. Na Kazimierzu każdy znajdzie coś dla siebie, a to wszystko 15 minut piechotą od Wiślanych Tarasów.

Kraków to doskonałe miejsce do życia, odpoczynku i dobrej zabawy – o każdej porze roku. Lokalizacja Wiślanych Tarasów 2.0 sprawia, że wszystkie opisane w tym artykule miejsca znajdują się na wyciągnięcie ręki. Życzymy mocy pozytywnych wrażeń podczas odkrywania zimowego Krakowa!