3 miejsca w Krakowie, gdzie możesz uprawiać sport na świeżym powietrzu

Kochasz sport i aktywność na świeżym powietrzu, ale nie wiesz, gdzie skierować swoje kroki, aby móc ćwiczyć w odpowiednim dystansie od zatłoczonych ulic i zabudowań mieszkalnych? Szukasz przestrzeni, w której możesz spróbować swoich sił w sportach, których jeszcze nie znasz? Mamy dla Ciebie kilka propozycji – 3 miejsca w Krakowie, w których możesz być aktywny i cieszyć się ze świeżego powietrza i bliskości z naturą.

 

 

Park Jordana – miejsce, które sprzyja wszystkim sportowcom

Park Jordana to miejsce, które powinien znać każdy mieszkający w Krakowie miłośnik ruchu na świeżym powietrzu. Na jego terenie wyodrębniono specjalną strefę sportu, dzięki której możesz uprawiać naprawdę wiele dyscyplin. W Parku Jordana do Twojej dyspozycji jest m.in.:

  • boisko do piłki nożnej,
  • boisko do koszykówki,
  • boisko do siatkówki,
  • ogrodzony kort tenisowy.

 

Na terenie Parku Jordana wyodrębniono specjalną strefę sportu, dzięki której możesz uprawiać naprawdę wiele dyscyplin.

To jednak nie wszystko. Osoby, które nie przepadają za sportami drużynowymi również znajdą tu coś dla siebie. Część Parku Jordana stanowi skatepark, na którym pojeździsz na desce lub na rolkach. Jeżeli kochasz góry, możesz ćwiczyć wspinaczkę na ich miejskich odpowiednikach – specjalnych skałkach wspinaczkowych. W Parku Jordana poćwiczysz także skoki w dal i skorzystasz z urządzeń składających się na w pełni wyposażoną siłownię zewnętrzną.

Warto podkreślić, że sportowa część parku została zaprojektowana w bardzo przemyślany sposób, a obiekty są świetnie wkomponowane w otaczający je krajobraz. Boiska i pozostałe sprzęty sportowe umieszczone są między drzewami, co umożliwia rozegranie emocjonującego meczu czy ćwiczenie na siłowni nawet w bardzo upalny dzień.

 

 

Zalew Bagry – kierunek dla amatorów sportów wodnych

Lubisz pływanie, jeziora i rzeki? Kraków zapewni Ci niejedną wodną atrakcję. Jeżeli pływanie, żeglarstwo lub kajakarstwo to coś, co kochasz najbardziej, odwiedź Zalew Bagry, który znajduje się na terenie dzielnicy Podgórze.
W cieplejsze dni na tafli zalewu można zobaczyć miłośników wszelkiego rodzaju transportów wodnych – łódek, pontonów, desek pneumatycznych i wielu innych.

Jeżeli pływanie, żeglarstwo lub kajakarstwo to coś, co kochasz najbardziej, odwiedź Zalew Bagry.

W okresie letnim na terenie Bagrów znajduje się strzeżone kąpielisko. Do Twojej dyspozycji są także trzy przystanie wodne. Jeżeli nie masz swojego sprzętu wodnego, w przybrzeżnej wypożyczalni możesz pożyczyć m.in. rowerki wodne oraz różnego typu kajaki.

Warto wspomnieć, że przy zachodnim brzegu zalewu znajduje się punkt, w którym każdy śmiałek może spróbować swoich sił w wakeboardingu – sporcie wodnym, który polega na płynięciu po powierzchni wody na desce, podczas trzymania się liny ciągniętej przez specjalny wyciąg. Ten niezwykły sport aktywizuje wszystkie partie ciała, jednocześnie ucząc utrzymywania równowagi.

 

 

Łąki Nowohuckie – przestrzeń dla biegaczy, kolarzy i miłośników gimnastyki

Łąki Nowohuckie to jeden z największych terenów zielonych na mapie Krakowa. Obszar użytkowy Łąk to prawie 52 hektary! Nic więc dziwnego, że przyciąga do siebie miłośników biegania, jazdy na rowerze, a nawet psiego agility.

Na terenie Łąk Nowohuckich nie ma plenerowych siłowni i innych sprzętów sportowych, co nie przeszkadza
w aktywnym spędzaniu czasu. Utwardzane ścieżki to udogodnienie, które przypadnie do gustu rowerzystom
i rolkarzom, a także rodzicom z wózkami. Olbrzymie połacie trawy to z kolei świetna przestrzeń do uprawiania takich sportów jak fitness, pilates czy joga na świeżym powietrzu.

Łąki Nowohuckie to świetna przestrzeń do uprawiania takich sportów jak fitness, pilates czy joga na świeżym powietrzu.

Wizyta na Łąkach Nowohuckich to także doskonała okazja do tego, aby zobaczyć wiele niezwykłych gatunków roślin
i zwierząt, również tych zagrożonych wyginięciem w skali Europy. Łąki Nowohuckie to tereny lęgowe aż 37 gatunków ptaków, a także miejsce życia niezwykle rzadkich gatunków motyli – czerwończyka fioletka i czerwończyka nieparka.

 

 

Sport na świeżym powietrzu? W Krakowie jest co robić!

Na terenie Krakowa nie brakuje zielonych przestrzeni, w których możesz ćwiczyć i uprawiać swój ulubiony sport. Powyższe 3 to tylko niektóre z możliwości. Niemal każdy krakowski park zapewnia swoim użytkownikom dostęp do specjalnie przygotowanej infrastruktury i sprzętów, takich jak utwardzane ścieżki rowerowe czy plenerowe siłownie. Już dziś rzuć okiem na mapę Krakowa, wybierz się do najbliższego parku i zobacz, jakie udogodnienia tam na Ciebie czekają!